BİR BEBEKLE GEÇİRİLEN GÜN SONRASI YAŞANAN O GARİP MUTLULUK HİSSİ.

Bütün akşamüstümü bu kücük adamla gecirdim bugün. Ismi İliad. Annesi ile babasi bana rica ettiler, “ biz biraz dışari çıkmak istiyoruz bir iki saat bakabilirmisin ?” diye, hemen kabul ettim. Dünyanin en keyifli en mutlu bebegi çü
image

nki Iliad. Ağlamak kelimesinin anlami daha hayatina girmemis, umarim hic bir zaman da girmez.

Birlikte yerlerde süründuk, ona mama bile hazirladim… Cok hevesliydim altini da değistiririm diye, ama iki kere kontrol etmeme ragmen altina yapmayacagi tuttu sıpanin.Daha önce hic alt bezi degistirmedigimden gercekten de tecrübe etmek istiyordum halbuki. Neyse Iliad’in bir sürü saçma sapan oyuncagi var, ve bu küçük insan oyuncaklari ağzina sokmaya nedense bayiliyor, dayanamadim, nedir oyuncagi ağza sokmaktan alinan keyif diye, ben de soktum plastikten yapilmis bir maymunu agzima, hic bir keyif alamadim ama.

Sonra benim ona aldigim oyuncakla oynadik uzun bir sure, hani şu resmin altindaki dügmeye basinca resimde ki hayvanin sesini cikaran oyuncaklardan. O küçuk parmagiyla inek resminin altindaki dügmeye bastiginda cikan ses”vak” oldu. Sesi takiben bir insan sesi, gelen sesin inek sesi oldugunu söyluyor ,oyuncakla meşgul çocuga hayvan seslerini ögretiyordu. En
azindan olması gereken oydu. Belki bozulmustur diye birkere de ben denedim.

Bastim inek resminin altindaki dugmeye

-Vak

-bu bir inek sesi, dedi alet yine, bende cevap verdim, hayir bu bir ördek sesi diye,

inatlasiyordum resmen oyuncakla, bu küçuk insanin cok hosuna gitmis olsa gerek, sesli sesli gulmeye basladi benim gıcik oldugumu görunce. Güldükce de yumruk yaptigi ellerini asagi yukari salliyor, kücuk poposu üzerinde sıçriyordu.

O çok mutluydu , ben de cok mutluydum. Sonra ona biraz mamasindan verdim, daha once hic biberon da tutmadigim icin, o bana öğretti nasil tutulacagini, kücuk elleriyle yönlendirdi beni acikcasi, bak soyle tutarsan daha rahat içebilirim gibilerinden.

4 saate yakin gecirdim bu kucuk insanla, aklimda ki butun sıkıntilar silinmis, bütun kötu enerjimi atmis olarak ayrildim o evden. Pazartesi tekrar gelebilirmisin ya da biz o nu sana getirsek olurmu dediler. Hemen kabul ettim tekliflerini.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s