ARAMAYIN İSTEMİYORSANIZ, ÇOK DA UMRUMDA DEĞİL ARTIK AÇIKCASI.

Birisi tarafindan aranmak güzel bir duygudur, istisnalaer hariç genelde hepimizi mutlu eder, aranmak, ozlenmek, sesini duyasim lafini isitmek. Hele hele bu eylemler sevdiğiniz bir insan tarifndan gerçeklesitiriliyorsa aldiginiz keyif çok daha fazla artar ister istemez. Uzakta yaşiyor olmanin en zor tarafi zaten, iliskileri sicak tutabilme çabasi, ve taraflarin birbirine yaptigi sitemlere ses çıkarmamaktır.
Taraflar sitem eder, siz yutarsıniz. Sitem sevgiden doğar geyiği yapıp avutursunuz kendinizi.

E bende yapayim o zaman biraz sitem.
Şöyle ki… aile üyeleri tarafindan hiç aranmayip, ama bir hafta siz onları aramayınca ortaya çıkan kaprisler vardir. Genelinde “unuttun bizi” cümlesiyle başlar bu sitemkar, kapris yüklü hâl vaziyetleri. Işte böyle durumlarda ağzıniza geleni söylemek istersiniz, ama görünmez bir güç tutar sizi sonarasinda pişman olabileceğiniz şeyler söylemeyin diye.

“Ulan siz beni ariyomusunuz?” demek istersiniz ama diyemezssiniz, kaldi ki en son , (abartı değil bu) 6 ay evvel filan aranmışsınızdir. Ama insanoğlu nedense kendi yapmadiklarini başkalarinin yapmasini ısrarla bekler, ve yapılmadığını görünce de atar yapar.

“ Aramıyosun bizi artik”

eeee, sizde beni aramiyosunuz! En son Ekim de aramışsiniz, ondan sonra hep ben aramisim sizi, e öncesinde de hep ben aradim zaten, haftada bir ariyorum ben sizi, mesaj atiyorum, eskiden facebook filan yoktu, telefon etmek pahaliydi, anliyordum arayamiyordunuz… eeee, simdi bedava, o zaman ne bok yemeye bana kapris yapiyosunuz , Siz arayin lan birazda, siz orda hep berabersiniz, ben burada tek basimayim. Siz arayin sorun “tolga nasil gidiyo ? Hersey yolunda mi ? Diye

Ama yok ! Öyle olmaz , karsi taraf sizi pek aramaz ama şiddetle aranmayı bekler.

Bir de mesajlasmak vardir, bende bari beni aramiyolar, e Facebook umda kapali diyerek whatsapp denilen o uygulamayi indirdim sonunda telefonuma, kaldi ki yasadigim ülkede bu uygulama hic kullanilmiyor aslinda, sirf Türkiye ile bağimiz kopmasin diyerek kullanmaya basladim.

Ama sizin yazdiginiz detayli mesajlara karsi tarftan bir ya da bilemediniz iki kelime ile karsi mesaj geliyorsa, sikerim whatsapp inizi durumuna düşmeniz kaçınılmazdır.

Mesaj atiyorsunuz! diyorsunuz ki mesajinizda, “nasilsiniz ? nasil hayat, is ,evlilik filan? Diye, size gelen mesaj şöyle, “iyiyiz sen napiyosun”?

????? Bu nasil bi cevap, anlamiyosunuz, ama yine de
siz basliyorssunuz detaylica anlatmaya, işinizi, kedinizi, sağlığınizi, dūn ne yaptiginizi, ilişki durumunuzu filan, sonrada ekliyorsunuz” siz de durumlar nasil diye? Gelen cevap çok süper” iyiyiz film izliyoz”

Bumudur kardesim ?hani siklenmemek denilen olay daha açık belli edilebilinirmi ki. Hadi anladim arayamiyorsunuz, vaktiniz yok, nasil vakit yoksa anlamiyorum ama, hadi diyelim yok, ulan iki satir mesaj atip bilgilendirmekde mi zor geliyo.

Hafiften sitem ettiginizi belli edince de “ e dune kadar facebook’dan takip ediyoduk, simdi de instagram’dan ogreniyoruz nasil oldugunu.”

Ben her iki sanal ortaminda ta a….na koyayim. Ikili iliskeler iki web sayfasinin istegine ve durumuna gore sekilleniyorsa, beni artik fazla da birsey demek gelmiyor icimden.

Aramayin ! Açıkcasi fazla da sikimde degil artik.

Sinirlendirdiniz beni yok yere Cuma gunu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.