İYİ Kİ AYRILMIŞIZ…

Nasıl olursa olsun ayrılığıniz, koyar ayrildiginiz insanin size dönüp, “iyi kide ayrilmişiz” demesi. Hele ki ayrılma teklifi ondan gelmişse siker atar beyninizi .
Zordur eski sevgilinizden, halâ sevdiginizden, böyle bir cümle duymak, ciddi ciddi ağır bir yük oluşturur sırtnizda. Merzifon eşeği gibi ezilirsiniz o yükün altinda.

Uzun süreli ilişkilerden sonra yaşanan dönem sancıli geçer genelde, hele hele halâ sevdiğinizi biliyorsanız ayrıldiginiz insanı, bu sancıya merhem olacak iyi bir iki dosta fazlasiyla ihtiyaç duyarsiniz.

Ama bazı dost bildikleriniz nedense açık yaranıza parmak sokup daha da acıtır zaten çok acıyan canınızı “Ama siz cok güzeldiniz birlikte” diyerek. Kaçınmak lazimdir böyle insanlarin varlığından o sancıli dönemi atlatana kadar.
Sufi dervişin çile doldurmasi gibi çile doldurursunuz, Şems ile Mevlana utanirlar yazdıkları beyitlerden. Nema perdesinden çikan ses gibidir ruhunuz, Nema perdesi en hüzünlü sesdir ney perdeleri içinde, siz bunu yeni yeni anlarsınız.

Kabul edersiniz ama sizde, her ayrılan insan gibi ayrılıği, bir düzen kurmaya çalisirsiniz kendinize, onsuzda olabilmek icin. Tekke müziği dinlemeye başlar, hiç adetiniz olmamasına rağmen, dua edersiniz.

Fakat o kadar ezberlemissinizdir ki onu, yüzünü, kokusunu, devamli baktığıniz resimlere bakmamaya, çalişır, kendinizi dolabınıza kitlersiniz.
Mesajlaşmalarda bitmişidir. Onu başkasıyla görmemek için,malum web sayfalarından bile uzak durursunuz. Napiyordum lan ben bir ilişkim yokken ? sıkıntısi başlar iste o an.
Şeyhin Şemse dediği o cümle gelir aklıniza,
Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur.
Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.

Herşeyde olduğu gibi, zaman, bu sancılı dönem için de en iyi ilaçtır ama.
Kaçınılmazdir, uzun zaman görmeyeceğiniz birisini unutmak. Fakat böyle durumlarda nedense zaman katran gibi zor akar sizin için.Unutmak keçi yolunda yavaş yavaş ilerlemeğe benzer inceden inceye. Zaten unutmak da istemiyorsunuzdur. O sizin ruhunuzdur, insan ruhu olmadan yaşayabilirmi ki ?

O na, onu hala cok sevdiginizi söylememelisinizdir mesela. Artik gerek yoktur bunun söylenmesine, ama hep güzel ve iyi hatirlarsiniz onu , onunda sizi iyi hatirlamasi ise tek dileğinizdir.

Başka kadinlar olmaz uzunca bir süre hayatiniz da. Yureginiz hala sadece onun kral dairesidir ve siz çile dolduruyorsunuzdur. Tuz basıyorsunuzdur yaranıza.

Hayalde kurmazsıniz fazla artik. Zaman… demiştim ya katran gibi agir akar, ama yine de akar bir şekilde.

Gece uykusuzluklariniz başlar yine, vallahi de billahi de tek isteğiniz o nun, nasil olursa olsun, mutlu olmasidir, zaten bu duygu sizin onu gerçekten sevdiğinizi kimseye değil sadece kendinize ispatlar. Onu gülerken hatirlarsiniz. Resimler albumde degil aklinizdadir çünki.

O da sizi hep iyi, güzel hatirlarmi acaba diye sorarsiniz kendinize ara ara… Taaki “iyiki de ayrilmışız, herkes istedigi boku yesin” cümlesi cevabi olana kadar kendinize sordugunuz sorunun.

Geç oldu artık. Ben işe döneyim. Yazmak eylemide bir baska güne kalsın.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.