TAM BİR HAFTA KALDI, ÖZLEDİĞİM ŞEHRİME KAVUŞMAMA.

Bu akşam üstü yazmıştim hastanede geçen sabaımi. Ne kadar hasta olursam olayım, yine de çıkaramiyorum bir hafta sonra, aileme, arkadaşlarima kavuşacağım gerçeklığini aklımdan. Içim fazlasiyla kıpır kıpır, devamlı internette Istanbul’da neler oluyor, nerelere gidicem bu sefer, araştırmasi yapiyorum.Güzel bir his bu, ait olduğunuz şehirlerin iki tane olmasindan bahsediyorum. Ama Istanbul’un başka bir yeri var benim için hala. Elbette orada yaşayanlar, çekilmez trafiği, tavan yapmıs hayat pahaliligi, akıl sınirlarini zorlayan kalabaligi yuzünden biraz bıkmı$ olabilirler. Haklidirlar.
Fakat uzakta yasadiginizda özlüyorsunuz ister istemez ülkenizi, doğdugunuz büyüdüğunuz şehri. Hele bu sehir Istanbul’sa daha da fazla özleniyor.
Günleri saymaya 10 gün evvel baslamistim. Kimleri göreceğim, nerelere gideceğim, neler yiyeceğim, hepsinin planini yaptim. Ama hep bir supriz olsun hic beklemediğim tanıdiklarim da arasin beni onlarida görmüs olayim istiyorum.Raki icecegim tabii ki de Ilhan Bey ile, anne ile dedikodu yapılacak, abi ,yenge ve yeğen ile saga sola gidilecek. Arkadaslar sizi biryerlere götürecek, bol bol gülünecek icilecek, yenilecek.Iyot kokulu sabahlari iskelede karsilayacagim bunun yaninda, “ölme özgūrlüğü” isimli yazimda yazdigim yerleri yine tekrar tekrar gezicem. Yalniz olmam çok etkilemeyecek bu sefer beni. Istanbul yalniz olsanizda güzel.
Gecen gidisimde göremedigim bir çok arkadasimi bu sefer görmek temel amacim ama. Beni varliklariyla mutlu eden insanlar. Yedigimin icitigimin lezzetini arttiran insanlar. Canli müzik dinlemek istiyorum mesela bu sefer, Can Gox ile Model tercihimdir elbette. Dedim ya icim icime sigmiyor su anda. Her sene ayni heyecani kaybetmeden yaşayabilmek ise, icinde bulundugum durumu daha güzellestiriyor, özellestiriyor. Ne hastalik var aklimda, ne de kanimda virüse rastlanmis olmasi. Nasil olsa iyilesecegim bir iki güne , biliyorum.

12 Nisan aksami ben yine Istanbul’uma kavusmak icin yola cikacagim, bu sefer yalniz olsamda, aklim onda kalsada, biliyorum sehrim deva olacak bana.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.